cropped-sigla-finala-2023-2.jpeg

             COLEGIUL ECONOMIC „REGELE MIHAI I"  BUZĂU

Comisii metodice

  Comisia metodică Limba și literatura română

   

    Emilia-Elena Bodea (responsabil)

   Mihaela Mirea

   Janina Nedelcu
   Marius Popa

   Izabela Panait

   Alina Elena Popescu

   Cristina Tudorancea

 

Comisia metodică Limbi moderne


   Elena Andrei - responsabil

    Limba engleză  

    Elena Andrei 

    Cătălina Ilie

    Adriana Ionescu

    Rodica Neagu

  

    Limba franceză

    Gabriela Jingan
    Ana Maria Pârvan
    Dan Stroe
 

 

 

  Comisia metodică Om și societate

   Magdalena Popa - responsabil

    Geografie   

    Marinela Boaru

    Magdalena Popa

   

    Istorie

   Tony Valeriu Nicolae (inspector ISJ Buzău)

   Dan Zâmbreanu
   Veronica Veveriţă

    

    SSU

    Carmen Cercel

    Lucica Olteanu

    Rodica Neagu

    Mihai Ștefănescu

    

    Religie

   Mihaela Moise

   Ionel Răileanu

  

    Educaţie fizică

   Alexandru Dosoftei
   Constantin Dan Zaizon

   Ion Drâmboceanu

 

 

 

Comisia metodică Matematică și științe


    Constantin Dinu - responsabil

    Matematică  

   Constantin Dinu 

   Gheorghe Dârstaru

   Carmen Dragu
   Cristina Drugă (inspector ISJ Buzău)

   Doina Sandu

   Iorgu Mînzală

 

    Fizică-chimie

   Mariana Chifan

   Luciana Stancu

   Daniela Filip

 

    Biologie

   Alina Baciu 

 

 Comisia metodică Diriginți I (IX-X)


    Pavel Camelia - responsabil

    Stan Mioara

    Filip Daniela

    Stancu Diana

    Jingan Gabriela

    Ardeleanu Magdalena

    Olteanu Lucia

    Sandu Doina

    Ispas Vasile

    Mihai Daniela

    Anton Adriana

    Duca Cecilia

    Chifan Mariana

    Șerban Cornelia

    Anghel Neacșa

    Ilie Cătălina

    Ștefănescu Mihai

    Veveriță Veronica

    Bodea Emilia

 

 Comisia metodică Diriginți II (XI-XII)


    Căpriță Paraschiva - responsabil

   Tudorancea Cristina

    Poștovei Cătălina

    Stancu Luciana

    Popa Magdalena

    Budău Vali Mariuca

    Nedelcu Janina

    Stroe Dan

    Neagu Rodica

    Boaru Marilena

    Buie Roxana

    Dinu Constantin

    Vrînceanu Gilda

    Moise Mihaela

    Baciu Alina

    Ionescu Adriana

    Anghel Tanța

    Șoriga Gabriela    

 

 

 Comisia metodică Tehnologii - servicii


   Diana Stancu - responsabil

   Geta Burducea (director Colegiul Economic)

   Magdalena Ardeleanu

   Adriana Anton

   Neacşa Anghel

   Tanţa Anghel

   Roxana Buie

   Măriuca Budău
   Paraschiva Căpriţă

   Cristina Drenea   

   Cecilia Duca

   Adina Enuş

   Denisa Ionescu

   Elena Iordache (inspector ISJ Buzău)

   Marioara Lungu

   Petronela Istrate
   Daniela Mihai

   Claudia Mihai

   Rodica Neagu

   Paul Negoiţă (dir. Şc. Postliceală Sanitară)
   Camelia Pavel
   Maria Popa (dir. adj. Colegiul Economic)
   Cătălina Poştovei
   
Adriana Pavel Surlaru

   Mioara Stan
   Rodica Stănescu

   Florina Stoian (CCD Buzău)
   Cornelia Şerban
   Gabriela Şoriga
   Gilda Vrânceanu

 

    Tehnologia informaţiei

   Mariana Chifan

   Adelina Dumitrache

   Vasile Ispas